DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Upływa kolejny rok szkolny, który wyglądał zupełnie inaczej niż wszystkie dotychczasowe, tryb funkcjonowania placówek oświatowych wyznaczały kolejne fale epidemii. Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich także zmuszone było do zmiany organizacji spotkań, które głównie odbywały się zdalnie.

W organizacji zebrań mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony obu naszych pań doradczyń metodycznych – pani Anety Szadziewskiej i pani Joanny Tarasiewicz. Obu paniom bardzo serdecznie dziękujemy za podejmowanie różnorodnych działań w zakresie integracji środowiska bibliotekarskiego, inicjowanie interesujących spotkań o charakterze warsztatowym oraz za organizację trzech konferencji, których tematyka związana była z zagadnieniami istotnymi dla promowania kultury czytelniczej, a zaproszeni goście i prelegenci nadali tym przedsięwzięciom szczególną rangę i zapewnili im wysoki poziom merytoryczny. Liczymy na dalszą owocną współpracę!

Mamy nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 przyniesie więcej „normalności” i powrócimy do organizacji spotkań stacjonarnych, których większość z Państwa oczekuje. Nasze zebrania to zawsze była znakomita okazja do wymiany uwag, spostrzeżeń i sugestii w zakresie organizacji pracy i pracy pedagogicznej w bibliotekach szkolnych. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i pokazywaliśmy przykłady dobrej praktyki. Ekran komputera, niestety, pod tym względem stwarza pewne ograniczenia, a i nie wszyscy z nas czują się w tym cyfrowym świecie, jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Liczymy, że zechcą Państwo bardziej aktywnie, na forum naszego Towarzystwa, włączyć się w popularyzację sprawdzonych form pracy z czytelnikiem, dzielenie się swoim doświadczeniem i upublicznianie swoich osiągnięć. Wiemy, że środowisko nauczycieli bibliotekarzy ma ogromny potencjał!

Wkrótce wakacje, czas odpoczynku i ładowania naszych wewnętrznych akumulatorów, by móc sprostać wszelkich wyzwaniom, jakie postawi przed nami oświatowa rzeczywistość w nowym roku szkolnym.

Życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku w miłych i pięknych przestrzeniach przyrody, interesujących spotkań z ciekawymi ludźmi oraz niezapomnianych wrażeń z lektury książek. Do zobaczenia wkrótce!

W imieniu Rady Oddziału

Prezes TNBSP w Lublinie

• Małgorzata Dąbrowska-Duda

http://Obraz <a href=”https://pixabay.com/photos/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=918521″> Free-Photos</a> z <a