AktualnościOgłoszeniaOrganizacja biblioteki

Prośba bibliotekarzy szkolnych ze Szwajcarii

Załączam poniżej prośbę dwojga szwajcarskich bibliotekarzy o wypełnienie ankiety na temat udziału bibliotek szkolnych w upowszechnianiu zasad poszanowania praw autorskich. Formularz ankiety nie jest skomplikowany, pytania są jasno sformułowane, a oprócz sugerowanych odpowiedzi jest możliwość dookreślenia lokalnych rozwiązań. Badanie ma zakres międzynarodowy. Mam nadzieję, że nasz udział w nim dostarczy Szwajcarom materiału porównawczego, natomiast nam wskaże nasze mocne i słabe strony, w każdym razie pewne obszary, w których możemy coś poprawić/usprawnić, itp. Na pewno też taki obiektywny obraz kondycji polskiego systemu edukacji w tym zakresie może być argumentem w zabiegach o wzmocnienie pozycji bibliotek szkolnych. Proszę, postarajcie się wziąć udział w badaniu i przekazać informację o nim innym nauczycielom bibliotekarzom. Bardzo mi zależy na podtrzymywaniu międzynarodowych kontaktów Towarzystwa nawiązanych nie tylko podczas Kongresu IFLA.

Survey link: https://forms.gle/kYB2U2kgvb1SKKJk6

Thanking you in advance for your time and support!

Danuta Brzezińska