AktualnościOgłoszenia

IX Festiwal Słowa i Obrazu

XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizują IX edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Na końcu świata…”.

Motyw podróży będzie towarzyszył uczestnikom spotkań, prelekcji oraz dwóch konkursów wojewódzkich – pięknego czytania i plastycznego. Wyboru hasła dokonano w związku z 115 rocznicą urodzin Czesława Centkiewicza (1904-1996) oraz 125 rocznicą urodzin Arkadego Fiedlera (1894-1985).

Patronami Festiwalu są: pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.

Każdy z nas jest uczestnikiem wyjątkowych podróży, które poszerzają horyzonty, zmieniają nasze postrzeganie świata. Jednym ze sposobów poznawania kultury innych krajów jest czytanie literatury podróżniczej. Dlatego zachęcamy nauczycieli do promowania wśród uczniów czytania ciekawych książek, a młodzież zapraszamy do udziału w konkursach.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nauczyciele dyplomy za przygotowanie uczniów do konkursów.

Harmonogram.pdf
Karta zgłoszenia czytanie.pdfKarta zgłoszenia czytanie.doc
Karta zgłoszenia plastyka.pdfKarta zgłoszenia plastyka.doc
Regulamin.pdf