AktualnościRelacjeSpotkania

Relacja ze spotkania Oddziału TNBSP

Małgorzata Dąbrowska-Duda relacjonuje:
Lublin, 28.02.2019
Temat: „Taniec, zabawa, integracja”- warsztaty z choreoterapii.

28 lutego 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 odbyło się kolejne spotkanie oddziału TNBSP w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyło 13 bibliotekarek z Jastkowa, Lubartowa, Lublina, Niemiec i Łęcznej.

Warsztaty z choreoterapii poprowadziła pani Sylwia Sawa-Pasternak – prezes Zarządu firmy ISKRA – instytucji szkoleniowo-animacyjnej, pedagog, choreoterapeuta, arteterapeuta, instruktor tańca, animator społeczny.

Na wstępie prowadząca  zajęcia wprowadziła uczestniczki w zagadnienia związane z choreoterapią. Opowiedziała krótko czym jest choreoterapia, czyli terapia tańcem. Jej celem jest stworzenie możliwości odreagowania codziennych napięć i stresów, pracy z ciałem i swoimi emocjami, poczucie większej pewności siebie i otwartości.