AktualnościOgłoszenia

Słowo od prezeski

 

 

 

Lublin 1 września 2023 roku

Drogie Członkinie i Sympatyczki!

Drodzy Członkowie i Sympatycy!

 

W minionym roku szkolnym Rada Oddziału skupiła się na odbudowaniu działalności po pandemii. Z ogromną radością powitałyśmy powrót stacjonarnej formy warsztatów. Większość wydarzeń siłą rzeczy odbyła się w Lublinie. Zdajemy sobie sprawę, że dojechać na spotkanie nie zawsze jest łatwo. Szczególnie, jeśli jest się z dosyć odległych od Lublina miejscowości. Staramy się odtworzyć struktury i kontakty, ale nie jest to prosta sprawa i wymaga czasu. Tym bardziej, że sytuacja w edukacji jest ostatnio dość dynamiczna, rotacja etatów – duża, a zmiany danych teleadresowych nie należą do rzadkości.

W tym roku zamierzamy skierować swoją uwagę na teren. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich naszych członków i sympatyków oraz osób, które chciałyby połączyć z nami siły w działaniach na rzecz bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Skontaktujcie się z nami, najlepiej mailowo (tnbsp.o.lublin@gmail.com) lub za pomocą mediów społecznościowych (https://www.facebook.com/tnbsp.lublin). Napiszcie, jaki rodzaj współpracy Was interesuje. Co możemy dla Was zrobić, w jakich działaniach wesprzeć lub co Wy chcecie nam zaproponować. Może macie ochotę zaprosić nas do siebie? Poprosić o patronat nad jakimś ciekawym wydarzeniem? Jesteśmy otwarte na propozycje.

Jeśli martwicie się o niezapłacone składki, to nie macie powodu. Nie oglądamy się wstecz. Zbieramy wpłaty tylko za bieżący rok i kolejne. Roczna składka wynosi 40 zł. Można ją wpłacić również przelewem, na konto Oddziału (PKO Bank Polski, nr rachunku: 07102014620000740204193629).

Największym tegorocznym wyzwaniem i wydarzeniem będzie organizowane przez nas 21 października 2023 r. XVI Ogólnopolskie Forum TNBSP pod hasłem „Biblioteka szkolna – przestrzeń szyta na miarę”. Odbędzie się ono w trybie hybrydowym – na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie (ul. Głęboka 45) oraz w MS Teams, przy czym sesja warsztatowa dla uczestników stacjonarnych będzie inna, niż dla odbiorców online. Gdyby ktoś chciał pomóc w organizacji i obsłudze imprezy (listy uczestników, szatnia itd.), – zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 22 września o 17.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Lublinie. Jeśli nie, to zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły pojawią się już wkrótce.

Pozdrawiam oraz życzę dużo siły i pomysłów w nowym roku szkolnym.

Bożena Milanowska

Prezeska Oddziału TNBSP w Lublinie