AktualnościRelacjeSpotkaniaZainspiruj się

„Jak pozyskać środki na organizację wydarzeń kulturalnych w bibliotece szkolnej?” – relacja

Jedną z największych bolączek środowiska bibliotekarskiego jest kiepskie dofinansowanie. Marzy nam się szeroko zakrojona promocja czytelnictwa, a rozbijamy się o brak papieru na plakaty, o funduszach na spotkania autorskie nie wspominając. Okazuje się jednak, że są wśród nauczycieli bibliotekarzy takie osoby, które znalazły sposób na pozyskiwanie funduszy na akcje, wpływające na podniesienie atrakcyjności pracy biblioteki szkolnej. Duże zasługi ma tu Augustowski Oddział TNBSP – na czele z jego Prezeską Moniką Rowińską. To właśnie ona była gościnią spotkania, które zorganizowano 9 lutego 2023 roku dla członków i sympatyków Lubelskiego Oddziału TNBSP, we współpracy z doradczyniami metodycznymi LSCDN.

Prelegentka z dużą dokładnością opowiedziała, gdzie szukać możliwości finansowania i jak wypełniać wnioski projektowe. Podzieliła się też pomysłami na ciekawe działania, dzięki którym może wzrosnąć szansa na dotarcie do młodych użytkowników biblioteki. W sposobie przekazywania wiedzy zauważalna była pasja i zaangażowanie. Spotkania z praktykami, którzy naprawdę kochają to co robią, to dla nauczycieli bibliotekarzy inspiracja i ogromna motywacja do dalszej pracy. W szkoleniu wzięło udział ponad 60 osób. Liczymy, że przełoży się to na ciekawe projekty, efektami których ich twórcy podzielą się z nami na kolejnych warsztatach naszego oddziału.

Ewa Ziembowicz, sekretarz Oddziału