AktualnościSpotkania

„Wystawa i strawa, czyli spotkanie integracyjne dla członków i sympatyków TNBSP” – stacjonarne

16 lutego o godzinie 18.00 zapraszamy członków i sympatyków TNBSP Oddział w Lublinie na spotkanie integracyjne, połączone ze zwiedzaniem wystawy „Cykl”, w Galerii Sztuki Współczesnej na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Autorami prac są studenci Koła Naukowego Architektury i Budownictwa Ekologicznego „ARCHINATURE”. Ich instalacje artystyczne mają nie tylko cieszyć oko odbiorcy, ale także skłaniać do refleksji nad tym, ile papieru zużywamy…

Mamy nadzieję, że wystawa stanie się inspiracją do przestrzennych prac plastycznych z wykorzystaniem papieru.

„Studenci wydziałów architektury od pierwszych lat studiów rozpoczynają swoją przygodę z architekturą od rysowania, a następnie rozwijania swojej wyobraźni poprzez tworzenie form przestrzennych, gdzie głównym ich budulcem jest papier. (…)

Członkowie Koła „Archinature” w artystyczny sposób przedstawiają cykl produkcyjny papieru będącego głównym materiałem warsztatowym studentów architektury. (…)

Część instalacji powstała podczas warsztatów, w wyniku współpracy dzieci z wybranych przedszkoli i szkół podstawowych z członkami Koła ,,Archinature”. Głównym celem warsztatów oraz wystawy jest zwiększanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat poprzez twórcze podejście do aspektu recyklingu papieru.”

Po uczcie duchowej przeniesiemy się w gościnne progi pobliskiej restauracji „Koper Włoski”. Można będzie wymienić wrażenia i doświadczenia, czyli kontynuować integrowanie się. Każdy wybierze z menu to, co mu żołądek i zasobność portfela podpowie.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszenia:  https://forms.gle/SfPaFVoLpVabtbJD6