AktualnościRelacjeUncategorized

Relacja ze spotkania TNBSP w dniu 15 grudnia 2020 r.

Dnia 15 grudnia 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie on-line na Google Meet, w którym uczestniczyli członkowie TNBSP oraz nauczyciele bibliotekarze nie należący do Towarzystwa. W spotkaniu wzięło udział 40 osób, poprowadziły je wspólnie doradczynie metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy: pani Aneta Szadziewska oraz pani Joanna Tarasiewicz. Temat spotkania: „Bożonarodzeniowe inspiracje nie tylko literackie!” okazał się niezwykle intrygujący dla uczestników. Organizatorki spotkania poprosiły, by uczestnicy przygotowali się do tego wydarzenia i zadbali o odpowiednią oprawę świąteczną. Czapki mikołajowe, kolorowe kubki z reniferkiem, ozdobne opaski na włosy, kolczyki z bombek to gustowne gwiazdkowe akcesoria, w których prezentowali się uczestnicy spotkania.

Spotkanie rozpoczęła prezes TNBSP Oddział Lublin – pani Małgorzata Dąbrowska-Duda, która przywitała nauczycieli i podsumowała mijający rok w zakresie działań i aktywności środowiska bibliotekarskiego. Złożyła także obecnym życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie głos zabrała pani Aneta Szadziewska, która zaprezentowała nauczycielom przygotowane w programie Wakelet materiały o tematyce świątecznej. Przedstawiła propozycje książek, filmów oraz gadżetów książkowych (zakładki do książek, otulacze na książki), które tematycznie związane są ze świętami. Pani Aneta przybliżyła także obecnym program graficzny PhotoFunia, przy pomocy którego bardzo łatwo można samemu tworzyć kartki świąteczne.

W drugiej części spotkania pani Joanna Tarasiewicz przedstawiła prezentację „Magia świąt Bożego Narodzenia”, która była ilustracją jej gawędy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Obie panie doradczynie złożyły uczestnikom serdeczne życzenia z okazji świąt i poprosiły o zabranie głosu, jeśli ktoś chciałby się podzielić z innymi swoimi inspiracjami świątecznymi. Pani Małgorzata Parcheta podziękowała prowadzącym za interesujące spotkanie, a pani Ewa Ziembowicz przypomniała krótko założenia projektu „Zakamarki duszy bibliotekarza” i poprosiła o przysyłanie kolejnych, tym razem świątecznych zgłoszeń.

W trakcie spotkania pani Aneta Szadziewska udostępniła na czacie link do Wakeleta i uczestnicy wspólnie tworzyli wykaz filmów, które koniecznie trzeba obejrzeć w okresie świątecznym.

Relacja: Małgorzata Dąbrowska-Duda