AktualnościOgłoszenia

X Festiwal Słowa i Obrazu

XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizują X edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Wyobraźnia bez granic”.

W 2021 r. obchodzimy Rok Stanisława Lema w 100-lecie jego urodzin. Pragniemy przypomnieć twórczość wybitnego autora literatury fantastyczno-naukowej (science-fiction), jednego z najczęściej czytanych twórców na świecie. Futurologiczne pomysły naukowe, dar inwencji językowej to najbardziej charakterystyczne cechy twórczości Stanisława Lema. Mamy nadzieję, że jego teksty pobudzą wyobraźnię czytelników, zmuszą do refleksji, zaskoczą…

Twórczość Stanisława Lema będzie towarzyszyła uczestnikom spotkań, prelekcji oraz dwóch konkursów wojewódzkich – pięknego czytania i plastycznego.

Patronami Festiwalu są: pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin. Patronat medialny: Radio Lublin.

Każdy z nas zastanawia się nad wizją świata za 100 i więcej lat. Naszą wyobraźnię kształtuje m. in. literatura fantastyczna. Dlatego zachęcamy nauczycieli do promowania wśród uczniów czytania ciekawych książek, a młodzież zapraszamy do udziału w konkursach.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nauczyciele dyplomy za przygotowanie uczniów do konkursów.