AktualnościRelacje

Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020


DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY!


Czerwiec w kalendarzu szkolnym to zazwyczaj czas przeznaczony na podsumowania wszelkich działań i przedsięwzięć. To także czas, w którym co roku w ramach spotkań członków Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich organizowaliśmy walne zebranie sprawozdawcze. Niestety, ze względu na sytuację pandemii Rada Oddziału zmuszona jest przełożyć organizację tego spotkania na bardziej dogodny termin, który nie stanowiłby zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowia nas wszystkich. Najprawdopodobniej będzie to już termin jesienny. Powiadomimy o tym Państwa z pewnym wyprzedzeniem.

Wypełniając jednak swoje statutowe zobowiązania przedstawiamy Państwu do wglądu sprawozdanie z działalności Oddziału w tym roku szkolnym. Do czasu odwołania wszelkich planowanych spotkań i konferencji (czyli do 12 marca) trochę się wydarzyło w naszym bibliotekarskim środowisku. A i w okresie tzw. zdalnej edukacji także staraliśmy się  wspierać nauczycieli bibliotekarzy.

Za niewątpliwy sukces uważamy sfinalizowanie działań związanych ze stworzeniem nowej strony internetowej Oddziału, choć sama strona i nadanie jej satysfakcjonującego użytkowników wyglądu wymaga jeszcze wiele pracy i zabiegów z naszej strony. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wesprzeć w tych działaniach nasze koleżanki – Anetę Szadziewską i Bożenę Milanowską – to przyspieszyłoby bardzo proces tworzenia nowego wizerunku strony i byłoby ogromną pomocą dla naszych aktywnych, także i na Facebooku, koleżanek. Bardzo dziękujemy obu Paniom za podjęcie się tego zadania i wszelkie działania w tym zakresie. (Sprawozdanie dostępne jest w zakładce: ODDZIAŁ LUBLIN).

Serdeczne podziękowania kierujemy także do pani Joanny Tarasiewicz – doradcy metodycznego dla nauczycieli bibliotekarzy, która bardzo aktywnie wspierała działania Rady Oddziału na rzecz środowiska bibliotekarzy. Organizacja wspólnych spotkań dla nauczycieli bibliotekarzy i członków Towarzystwa, dzielenie się dobrymi praktykami, organizacja warsztatów i wreszcie utworzenie zamkniętej grupy na Facebooku – Bibliodoradca, by wspierać nauczycieli w okresie tzw. pracy zdalnej to tylko niektóre z zadań, jakie realizowała pani Joanna Tarasiewicz jako doradca metodyczny. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych starań, by integrować środowisko bibliotekarzy szkolnych i realizować działania na rzecz podnoszenia rangi biblioteki szkolnej i statusu nauczyciela bibliotekarza. Liczymy na dalszą owocną współpracę!

Zbliżają się wakacje, na pewno inne niż wszystkie dotychczasowe. Ale to tylko od nas samych zależy jak je zorganizujemy i spędzimy! Życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku w miłych i pięknych przestrzeniach przyrody, interesujących spotkań z ciekawymi ludźmi i niezapomnianych wrażeń z lektury książek. Do zobaczenia wkrótce!

               Z bibliotekarskim pozdrowieniem – Rada Oddziału TNBSP w Lublinie