AktualnościPraca pedagogicznaRelacjeSpotkaniaZainspiruj się

„Choinka z drzewa osikowego”- warsztaty

9 grudnia 2019 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego odbyło się spotkanie oddziału TNBSP w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyło 15 nauczycieli bibliotekarzy i sympatyków z Lubartowa, Lublina, Łęcznej i Świdnika.

Przedświąteczne spotkanie w SP nr 30 w Lublinie należy już do tradycji naszego Oddziału. Wśród bibliotekarzy szkolnych tym razem znaleźli się również goście z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, m. in. doradca metodyk – pani Joanna Tarasiewicz.

Zajęcia poprowadziła koleżanka Ewa Osoba. Wykorzystując materiały pochodzące z zestawów kreatywnych z „Osikowej Doliny” robiliśmy choinki z wiórków drewna osikowego. Mimo początkowych trudności – pod czujnym okiem Ewy i Małgosi, słuchając ich praktycznych wskazówek – stworzyliśmy cały las oryginalnych drzewek.

Żebyśmy nie opadli z sił – procesowi twórczemu towarzyszył słodki poczęstunek. Na pięknie udekorowanym świątecznymi motywami stole znalazły się różne herbaty, ciasta, ciasteczka, owoce i cukierki.

W końcowej części spotkania pani metodyk Joanna Tarasiewicz i prezes Małgorzata Dąbrowska-Duda przekazały uczestnikom warsztatów informacje na temat najbliższych planów i terminów spotkań oraz seminariów dla bibliotekarzy. Koleżanki i koledzy z różnych wydziałów Biblioteki Pedagogicznej zaprosili nauczycieli do swojej placówki, oferując różne formy współpracy.

Bardzo nam się podobają dotychczasowe działania i propozycje nowej pani metodyk oraz zacieśnianie współpracy z Biblioteką Pedagogiczną. Liczymy na ciekawe i inspirujące współistnienie…