AktualnościCzytelnictwoOgłoszeniaPraca pedagogiczna

V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

3.12.2018

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami.

Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Konkurs przebiega w czterech etapach.

Etap pierwszy – szkolno-biblioteczny trwa do 31 stycznia 2019 roku.

1. Uczniowie zdobywają 6 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu (z pomocą rodzin) testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur.

2. Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności przystępują do testu kwalifikacyjnego pisanego w szkole.

3. Maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii (klasy 1-4 i 5-8) awansuje do kolejnego etapu.

Więcej informacji:https://wielka-liga.pl/

Na stronie konkursu jest podany termin do 30.11.2018

Ze względu na krótki czas zapisów termin dla nas jest przedłużony do 6.12.2018

Bibliotekarze z powiatu lubelskiego zgłoszenie przesyłają na adres: 03-lublin@wielka-liga.pl